loučka - výtvarná dílna pro děti i rodiče

 

JAK FUNGUJEME:


Mateřské centrum a dětská skupina Palouček je otevřeno Po-Čt 8:00 do 16:30, pá 8:00 - 15:30.

Provozujeme také kroužky pro rodiče s dětmi, jejichž rozvrh naleznete zde. Pokud chcete kroužek vyzkoušet jednorázově v průběhu školního roku, není problém, jen nás prosím předem informujte na uvedených telefonních číslech či e-mailem.


Veškeré Vaše náměty, dotazy či připomínky prosím zasílejte na uvedené e-mailové adresy!


Proběhlo na Loučce:


Karneval 2015 - 12.3. proběhl maškarní bál, který si moc užily jak děti, tak i rodiče! Moc všem (hlavně účastníkům v maskách) děkujeme za prima strávené odpoledne! Fotky naleznete zde.

Mikulášská 2014 - v pátek 5.12. nás navštívil Mikuláš, Anděl a Čert. Děti si vyrobily krásné andělíčky a pak už se nadělovaly balíčky plné dobrot. Všem moc děkujeme za účast a fotky naleznete v naší fotogalerii.

Dílny pro Dětské domovy - pravidelně o víkendech pořádáme dílny pro děti z dětských domovů z Brna a okolí. Jsme moc rádi za čas strávený v jejich společnosti. Video z jedné takové dílničky můžete shlédnout zde.

Lampiony v Loučce 2014 - 13.11. jsme si společně s dětmi vyrobili  lampiony a pak šli na dobrodružnou cestu Tyršovým sadem. Všem děkujeme za účast a foto si můžete prohlédnout zde.

Vykrajování dýní 2014 - v týdnu od 20. do 24. 10. proběhlo na Loučce tradiční vykrajování dýní. Pro děti byl připraven program v podobě pohádky, stínového divadla a dílničky. Všichni jsme si akci moc užili a dýně se opravdu povedly! Děkujeme za účast a zde si můžete prohlédnout fotografie.

Příměststké tvořivé týdny Léto 2014 - od začátku prázdnin u nás probíhají příměststké tábory. Zde si můžete prohlédnout fotografie a video, které natočili reportéři radia Impuls, kteří nás v prvním týdnu poctili svoji návštěvou.

Street Art v Tyršáku  aneb Letní malování v parku - krásně jsme si užili letní dny v parku, kde se setkali profesionální malíři, handicapovaní výtvarníci, děti, dospělí a všichni, kdo si přišli zamalovat, či se jen tak podívat na proces vznikání maleb na téma podmořský svět. K dispozici byly různé druhy barev, od sprejů až po prstové. Pro malíře byly připravené velké bílé panely formátu 250 x 200 cm, takže mohla vzniknout velkoformátová díla. Díla všech tvůrců budou ke shlédnutí v Tyršově sadu ještě do konce letních prázdnin. Tato příjemná a pohodová letní akce se bude v příštím roce opět opakovat. Děkujeme našim sponzorům, kteří nám poskytli materiální vybavení a to konkrétně firmě Baumit.

Foto z akce si můžete prohlédnout zde.

Na aktivitě se podíleli www.kreat.cz, www.start-art.cz a www.vytvarnadilnaloucka.cz.

Jarní prázdniny na Loučce - v týdnu od 17. do 22. 2. proběhl na Loučce tvořivý příměstský tábor. S dětmi jsme trávili čas venku a opoledne jsme tvořily. Všem dětem děkujeme za inspirativní týden plný zábavy.Fotky si můžete prohlédnout zde.

Maškarní bál 9. 2. 2014 - v neděli proběhl maškarní bál na Loučce, který se moc vydařil a všem dětem i rodičům děkujeme za účast. Masky byly krásné a moc nápadité. Fotky si prohlédněte zde.

Výtvarné dílny v Ikea Brno - od října 2013 Loučka spolupracuje s Ikea Brno. Již zde proběhly tři úspěšné páteční dílny a ve spolupráci budeme pokračovat i v roce 2014. Další dílnička bude 17. 1. 2014 od 15:00 hod. Fotografie z akce naleznete zde.

Pohádka s výtvarnou dílnou 13.11.2013 - ve středu proběhlo promítání pohádky o Šejtročkovi v malém sále kina Art. Po pohádce se děti s maminkami přesunuly do výtvarné dílny,kde si vyrobily papírovou loutku formana Šejtročka. Všem moc děkujeme za účast a těšíme se na další příjemná dopoledne! Pár fotek z akce naleznete zde.

Příměstký tábor - podzimní prázdniny 2013 - ve dnech 29.-30.10. proběhl další z tvořivých příměstských táborů na Loučce. Děti byly moc š ikovné a děkujeme,že jsme s nimi mohli strávit dva super podzimní dny, které jsme si moc užili! Fotky z tvoření naleznete zde

Vykrajování dýní 2013 - děkujeme všem, že jste nás potěšili svojí návštěvou a vyrobily krásné dýně. Fotografie z akce naleznete zde

Den otevřených dveří ve čtvrtek 26.9. - akce se velmi vyvedla, děti se vyřádily, maminky si trošku oddychly u dobrého občerstvení! Všem moc děkujeme za návštěvu a můžete se podívat na fotky.

 

Zodpovědné osoby:

Petra Loučková - zakladatelka a koordinátorka Mateřského centra, projektová manažerka a ředitelka dětské skupiny

Tel. 777 827 781, petra.louckova@centrum.cz

Pavlína Rotreklová - kvalifikovaná vychovatelka a chůva

Tel. 736 488 788 , rotreklova.pavlina@seznam.cz

Mgr. Romana Liškutínová - speciální pedagog a zdravotní sestra

Tel. 777 553 360, veckovaromana@seznam.cz

Bc. Kateřina Medlíková

Tel. 728 51 80 70, kbosakova@volny.cz