loučka - výtvarná dílna pro děti i rodiče

 

JAK FUNGUJEME:


Mateřské centrum a dětská skupina Palouček a Loučka je otevřeno Po - Pá od 8:00 do 16:30.

Provozujeme také kroužky pro rodiče s dětmi, jejichž rozvrh naleznete zde. Pokud chcete kroužek vyzkoušet jednorázově v průběhu školního roku, není problém, jen nás prosím předem informujte na uvedených telefonních číslech či e-mailem.

 

NOVINKY PRO ROK 2019:

Od dubna 2019 nabízíme možnost laktačního poradenství. Zakladatelka mateřského centra Petra Loučková je čerstvou absolventkou kurzu laktačního poradenství v rámci projektu Laktační kufřík. Tento projekt je podporován JMK.

Plánujeme otevřít část naší krásné zahrady veřejnosti a spustit projekt Zahrada pro všechny. V rámci tohoto projektu nabídneme rodinám s dětmi možnost starat se o své rodinné záhony, trávit aktivně čas s celou rodinou při péči o své rostliny, workshopy zpracování zeleniny a ovoce, bylinek... Zájemci nás mohou již nyní kontakovat na tel. čísle 777 82 77 81.


PROBĚHLO NA LOUČCE:

Kurz první pomoci 2018 - ve spolupráci s Magistrátem města Brna jsme nabídli rodičům malých dětí profesionálně vedený kurz první pomoci.

Mikulášská besídka 2018 - navštívil nás Mikuláš, čerti a andělé a předali dárečky všem hodným dětem.

Vykrajování dýní 2018 - jako každý rok jsme vykrajovali s dětmi dýně  a ochutnávali dýňové pochoutky.

Karneval 2018 - děti s rodiči si užili veselé odpoledne v krásných kostýmech za doprovodu hudby.

Zahradní slavnost 2018 - setkání dětí a rodičů na naší krásné zahradě, piknik a opékání buřtíků. Foto naleznete zde.

Karneval 2015 - 12.3. proběhl maška rní bál, který si moc užily jak děti, tak i rodiče! M oc všem (hlavně účastníkům v maskách) děkujeme za prima strávené odpoledne! Fotky naleznete zde.

Mikulášská 2014 - v pátek 5.12. nás navštívil Mikuláš, Anděl a Čert. Děti si vyrobily krásné andělíčky a pak už se nadělovaly balíčky plné dobrot. Všem moc děkujeme za účast a fotky naleznete v naší fotogalerii.

Dílny pro Dětské domovy - pravidelně o víkendech pořádáme dílny pro děti z dětských domovů z Brna a okolí. Jsme moc rádi za čas strávený v jejich společnosti. Video z jedné takové dílničky můžete shlédnout zde.

Lampiony v Loučce 2014 - 13.11. jsme si společně s dětmi vyrobili  lampiony a pak šli na dobrodružnou cestu Tyršovým sadem. Všem děkujeme za účast a foto si můžete prohlédnout zde.

Vykrajování dýní 2014 - v týdnu od 20. do 24. 10. proběhlo na Loučce tradiční vykrajování dýní. Pro děti byl připraven program v podobě pohádky, stínového divadla a dílničky. Všichni jsme si akci moc užili a dýně se opravdu povedly! Děkujeme za účast a zde si můžete prohlédnout fotografie.

Příměststké tvořivé týdny Léto 2014 - od začátku prázdnin u nás probíhají příměststké tábory. Zde si můžete prohlédnout fotografie a video, které natočili reportéři radia Impuls, kteří nás v prvním týdnu poctili svoji návštěvou.

Street Art v Tyršáku  aneb Letní malování v parku - krásně jsme si užili letní dny v parku, kde se setkali profesionální malíři, handicapovaní výtvarníci, děti, dospělí a všichni, kdo si přišli zamalovat, či se jen tak podívat na proces vznikání maleb na téma podmořský svět. K dispozici byly různé druhy barev, od sprejů až po prstové. Pro malíře byly připravené velké bílé panely formátu 250 x 200 cm, takže mohla vzniknout velkoformátová díla. Díla všech tvůrců budou ke shlédnutí v Tyršově sadu ještě do konce letních prázdnin. Tato příjemná a pohodová letní akce se bude v příštím roce opět opakovat. Děkujeme našim sponzorům, kteří nám poskytli materiální vybavení a to konkrétně firmě Baumit.

Foto z akce si můžete prohlédnout zde.

Na aktivitě se podíleli www.kreat.cz, www.start-art.cz a www.vytvarnadilnaloucka.cz.

Jarní prázdniny na Loučce - v týdnu od 17. do 22. 2. proběhl na Loučce tvořivý příměstský tábor. S dětmi jsme trávili čas venku a opoledne jsme tvořily. Všem dětem děkujeme za inspirativní týden plný zábavy.Fotky si můžete prohlédnout zde.

Maškarní bál 9. 2. 2014 - v neděli proběhl maškarní bál na Loučce, který se moc vydařil a všem dětem i rodičům děkujeme za účast. Masky byly krásné a moc nápadité. Fotky si prohlédněte zde.

Výtvarné dílny v Ikea Brno - od října 2013 Loučka spolupracuje s Ikea Brno. Již zde proběhly tři úspěšné páteční dílny a ve spolupráci budeme pokračovat i v roce 2014. Další dílnička bude 17. 1. 2014 od 15:00 hod. Fotografie z akce naleznete zde.

Pohádka s výtvarnou dílnou 13.11.2013 - ve středu proběhlo promítání pohádky o Šejtročkovi v malém sále kina Art. Po pohádce se děti s maminkami přesunuly do výtvarné dílny,kde si vyrobily papírovou loutku formana Šejtročka. Všem moc děkujeme za účast a těšíme se na další příjemná dopoledne! Pár fotek z akce naleznete zde.

Příměstký tábor - podzimní prázdniny 2013 - ve dnech 29.-30.10. proběhl další z tvořivých příměstských táborů na Loučce. Děti byly moc š ikovné a děkujeme,že jsme s nimi mohli strávit dva super podzimní dny, které jsme si moc užili! Fotky z tvoření naleznete zde

Vykrajování dýní 2013 - děkujeme všem, že jste nás potěšili svojí návštěvou a vyrobily krásné dýně. Fotografie z akce naleznete zde

Den otevřených dveří ve čtvrtek 26.9. - akce se velmi vyvedla, děti se vyřádily, maminky si trošku oddychly u dobrého občerstvení! Všem moc děkujeme za návštěvu a můžete se podívat na fotky.

 

Zodpovědné osoby:

Petra Loučková - zakladatelka a koordinátorka Mateřského centra, projektová manažerka a ředitelka dětské skupiny

Tel. 777 827 781, petra.louckova@centrum.cz

Pavlína Koprnická - kvalifikovaná vychovatelka a chůva

Tel. 736 488 788 , pavlina.koprnicka@email.cz

Mgr. Romana Liškutínová - speciální pedagog a zdravotní sestra

Tel. 777 553 360, veckovaromana@seznam.cz

Mgr. Anna Škrabánková - kvalifikovaná chůva a učitelka enviromentální výchovy

Tel. 776 224 331,ann.skrabankova@gmail.com